reklame: inneholder omtale av samarbeid med Sunkost
De siste par ukene har jeg jobbet med et oppskriftshefte i samarbeid med Sunkost. Mai er rett rundt hjørnet, noe som betyr flere festlige anledninger og fridager. Og hefte vil inneholde festkaker for deg som av en eller annen grunn velger å styre unna sukker, gluten eller melk.
Brownies er nesten obligatorisk i et slikt hefte, men etter innspill fra en bloggleser har jeg valgt å lage en vri på denne klassiske sjokoladekaken – nemlig Snickers Brownie. Seig sjokoladekake toppet med salte peanøtter og deilig karamell! Kan det bli bedre?!

Du trenger:
Form 20*30 cm
Ingredienser
- 1,5 dl kokosblomstsukker
 - 2 dl fibersirup clear
 - 100 gram 80% sjokolade
 - 100 gram smør
 - 4 ss kakao
 - 100 gram hvetemel eller lys glutenfri bakemiks
 - 2 egg
 
Ingredienser
- 3 dl fløte
 - 6 ss fibersirup gold
 - 20 gram smør
 - Salte peanøtter
 
Fremgangsmåte
- Sett ovnen på 175 grader
 - Smelt smør og tilsettkokosblomstsukker, fibersirup, sjokolade og kakao. Rør til sjokoladen har smeltet.
 - Tilsett 2 egg.
 - Rør inn melet.
 - Fordel røren i en smurt form.
 - Stekes midt i ovnen i 20 minutter.
 - I mens lager du karamell:
 - Ha alle ingrediensene i en kjele.
 - Kok opp under omrøring.
 - La det småkoke i 30 minutter. Husk å røre.
 - Topp kaken med salte peanøtter og helle karamellen over
 

Hefte publiseres på bloggen onsdag kveld. Gleder meg til å høre hva dere synes!
Følg meg gjerne på Snapchat (Fitfocuse) for mye sunn mat og tips til en aktiv hverdag. Ønsker du daglig inspirasjon vil jeg anbefale deg å følge Facebook siden min HER

				
Comments are closed.