I går tok jeg meg selv litt i øra. Vi har i det siste blitt alt for sløve med fiskemiddagene her i huset! Ikke bra. Så nå har mor satt seg mål om å lage en fiskemiddag i uka. Det burde hvert to, men la oss være realistiske og heller gi oss selv et klapp på skulderen om det blir sånn. Nå har jeg i allefall sagt det til dere, så nå må jeg følge opp!
Det er egentlig ingen grunn til at det har blitt litt langt mellom fiskemiddagene. Jeg elsker fisk, og i dag kom en gammel favoritt på bordet!
Til 4 personer trenger du:
150 gram torskefillet per pers
1 pakke bacon
6 gullrøtter
1 -2 cm fersk ingefær
1/2 chilli uten frø
1 liten gul løk
8 dl grønnsaksbuljong
Salt og pepper
Sitronsaft
Slik gjør du:
Kutt opp løk, gulrot, chilli og ingefær.
Stek alt i litt olje til løken er blant. Tilsett buljongen og la det hele stå å koke i 20 minutter.
Når suppa har kokt i ca 5 minutter strør du salt over torsken og lar den stå i 10 minutter. Stek bacon i mellomtiden.
Tørk av saltet og væsken som har trekt ut av fisken. Stek den på 2 minutter på skinnsiden, snu fisken og la den ligge i den varme panna. Trekk panna vekk fra varmen.
Kjør grønnsaker og buljong til suppe med blender eller stavmikser. Smak til med salt, pepper og litt sitron for syre.
Server og nyt!
Smil
Desiree
Comments are closed.