Powergrøt

12. august 2015 | Frokost


/inneholder sponset produkt/

 

Mange, mange, mange spørr meg om hva som er best å spise før og etter trening.

Svaret på dette er mange, og det er nok derfor mange blir litt småforvirret. Svaret avhenger av hva du skal trene, intensiteten, hvor lenge du skal trene, hvor ofte og hvor lenge det er til neste økt.

Men en ting er det liten tvil om:

  • Ca. 2 timer før trening er det lurt å få i seg et måltid med gode karbohydrater som metter lenge og proteiner.
  • Rett etter trening er det først og fremst karbohydrater kroppen trenger, og innen 2 timer burde du innta et større måltid med et godt proteininnhold.

Ikke proteiner rett etter trening?!?

Det er ingenting i veien med det, men det aller viktigste er faktisk litt karbohydrater. 

Eksempler på gode ting å spise rett etter trening 

  • 1 glass melk
  • Yoghurt
  • 2 dl av en proteinshake som også har karbo i seg
  • 1 frukt
  • Riskaker

Jeg liker å spise middag etter at jeg har trent, så som hovedmåltid 2 timer før trening velger jeg ofte den gode gamle havregrøten, med det lille ekstra for å gå det hele litt power 😉



Havregrøt er jo stort sett karbohydrater, og noe proteiner, men jeg tilsetter da min proteinpulver eller eggehviter for å øke proteininnholdet og gjøre det hele til et mer komplett måltid!

 

Til en porsjon bruker jeg:

2 dl lettkokte havregryn

3 dl vann

30 gram vaniljeprotein
HER

eller 2 eggehviter

 

Grøten kokes som vanlig. Eggehviter eller proteinpulver røres inn tilslutt.

Bruker jeg eggehviter trenger grøten litt smak og søtning også. Da går det stort sett i kanel og sukringold. NAM!

Her toppet med bringebær, blåbær, bipollen og mynte <3

Akkurat nå kan du være med å bestemme denne uka
#lillelørdag

på Snapchat. Navnet er Fitfocuse.

Oppskriften som vinner blir postet her senere i dag. 

 

Stort Smil

Desiree


12. august 2015 | Frokost

Comments are closed.